14 yıldır Marmaris‘e tatile gelen İskoç turist, koluna yaptırdığı Atatürk ve Türk bayrağı dövmesiyle dikkati çekiyor.

Koluna İskoçya bayrağı ve ulusal kahramanları William Wallace’nin yanı sıra Atatürkve Türk bayrağı dövmesi de yaptıran 56 yaşındaki Hamish Muir, tatilini geçirdiğiMarmaris’te vatandaşların ilgisini çekiyor.

Tatil için 14 yıldır Marmaris‘e tatile geldiğini belirten Muir, gazetecilere, her yerde Atatürk’ün resimlerini görünce Türkiye ve Atatürk hakkında araştırma yaptığını söyledi.

Yaptığı araştırmalar ve okuduğu kitaplardan elde ettiği bilgiler sonrasında Atatürk’e hayran olduğunu ifade eden Muir, bu hayranlığını göstermek için koluna Atatürk ve Türk bayrağı dövmeleri yaptırdığını dile getirdi.

Atatürk dövmesinin yanına İskoç William Wallace’nin dövmesini de yaptıran Muir, ”Atatürk ve İskoçya’nın kahramanı William Wallace’nin benzer özelliklere sahip olduğunu öğrendim. Her iki lider de halklarının özgürlükleri için savaşmış kahramanlar” dedi.

Atatürk dövmesini gören Türklerin bu durumdan çok memnun kaldığını ve kendisiyle fotoğraf çektirdiklerini anlatan Muir, yeni bir Atatürk dövmesi daha yaptıracağını söyledi.

sabah

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3b-pMiQVzcg[/youtube]

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here