Özel Seymen’de Atatürk Konuşuldu

Yunus emre 23 Mart 2016 0
Özel Seymen’de Atatürk Konuşuldu

Seymen Koleji ünlü yazarlarla öğrencilerini buluşturmaya devam ediyor. Okulun etkinliğine katılan Atatürk Araştırmaları Uzmanı Yazar İlknur Güntürk, Atatürk’ü anlattı.

Özel Seymen Eğitim Kurumları, Şehitler Haftası Etkinlikleri kapsamında Atatürk Araştırmaları Uzmanı Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı’yı ağırladı. Sosyal Bilimler Bölümü önderliğinde düzenlenen söyleşide, yaşamını Atatürk araştırmalarına adayarak on yedi yıl boyunca yurtiçi ve yurt dışında pek çok konferans veren İlknur Güntürkün Kalıpçı öğrencilere seslenerek; “Gelin Atatürk’ün doğa sevgisini, Türk ulusuna ve barışa olan tutkusunu zaman tünelinde bir yolculuk yaparak paylaşalım” dedi.

 

ATATÜRK BÜYÜK BİR LİDER

İlknur Güntürk’ün Kalıpçı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağı aşan bir lider olduğunu, çağında yaşayan liderlerin unutulmasına karşı, Atatürk’ün düşünce ve eylemlerinin geçerli olduğunu belirtti. Ülkemizin geleceği adına ışık tutmaya devam ettiğini saygı ve sevgiyle anıldığını dile getirdi. Atatürk gibi liderlerin kolay yetişmediğini vurgulayan Kalıpçı, bu şansın bu Türk ulusuna nasip olduğu için kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğini kaydetti.

Yorum Yaz »

Önceki yazıyı okuyun:
Atatürk’ün İsteği 81 Yıl Sonra Yerine Getiriliyor

Niğde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğince Atatürk'ün 1934 yılındaki ziyaretinde "halk sağlığına faydası olacak tesis yapılması" talimatı 81 yıl sonra...

Kapat